Assassins Creed 2 – zapowiedź

Rok 2006 był jednym z najbardziej obfitujących w dobre gry w ciągu ostatniej dekady. Właśnie wtedy dane nam było zagrać pierwszy raz w Gears of War, Obliviona, Company of Heroes, a także w pierwszą część Assassin’s Creed. Wydana pod koniec roku przez Ubisoft, produkcja uzyskała znakomite recenzje, sprzedając się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Umiejscowiona w trakcie trzeciej krucjaty fabuła dawała nam możliwość gry Altairem – asasynem, do wspomnień którego mieliśmy dostęp przez jego potomka z teraźniejszości – Desmond’a. Intrygująca fabuła, zapierająca dech w piersi grafika i miodne tło (Ziemia Święta, średniowieczne Jerozolima, Akka i Damaszek) to elementy którymi gra się szczyciła.

Nie jest niespodzianką więc, że Ubisoft przygotowuje sequel!

 laptopy poleasingowe Kraków

Dzięki informacjom uzyskanym od Patrice Desilets, dyrektora kreatywnego odpowiadającego za serię Assassin’s Creed wiemy, że dwójka zacznie sie dokładnie tam gdzie skończyła sie jedynka. Powróci Desmond, który ma być bardziej interaktywny niż w pierwszej części. Lucy, Animus i nikczemne Abstergo Industries również będą istotną częścią gry. To odnośnie teraźniejszej części.
Część historyczna została tym razem umieszona w dobie włoskiego renesansu. Wenecja, Florencja i Tuskania roku 1486 to miejsca, które dane nam będzie zwiedzić. Po raz kolejny wcielamy się w przodka Desmonda – Ezio Auditore da Firenze, młodego szlachcica, który szuka zemsty na ludziach uwikłanych w spisek przeciwko jego rodzinie. Zadanie nie będzie proste, gdyż Ezio musi stawić czoła potężnej rodzinie Grimaldi – prekursorom dzisiejszej Mafii. Żeby nie było za nudno powrócą również Templariusze, których  mieliśmy okazję likwidować w pierwszej części gry.
Ezio w przeciwieństwie do Altaira nie będzie w pełni wyszkolonym zabójcą od samego początku. Ba, będzie członkiem kupieckiej rodziny. Jednakże w trakcie gry sprawimy, że wiedziony chęcią zemsty Ezio zaadoptuje ścieżki Asasynów. Szczęśliwie dla niego wsparcia użyczy mu najwybitniejszy chyba przedstawiciel epoki, nie kto inny tylko Leonardo da Vinci!
Legendarny erudyta będzie postacią kluczową dla fabuły, a Patrice Desilets określa go jako odpowiednik Q u Jamesa Bonda. Możemy więc spodziewać się wspaniałych wynalazków(osławiony latający pojazd o/ ) i użytecznych gadżetów, które ułatwią nam likwidacje naszych adwersarzy.

 

Mimo że zabójstwa pozostaną rdzeniem sequela, to team developer ski opracował wiele nowych rozwiązań. Wciąż będziemy mieli do dyspozycji miecz, noże do rzucania i ukryte ostrze( tym razem dostaniemy dwa). Tak jak to widzieliśmy na trailerze z targów E3 do naszej dyspozycji dostępny będzie również pistolet ukryty w rękawie. Poza tym otrzymamy możliwość rozbrajania przeciwników i używania ich broni przeciwko nim, a jeśli przewaga liczebna przeciwnika zmusi nas do ucieczki miasta zaoferują nam wiele miejsc by sie ukryć, w tym kanały! Będzie można wskoczyć prosto do wody choć to rozwiązanie ostateczne gdyż Ezio nurkiem nie jest I pod wodą długo nie wytrzyma.

Fot. Ubisoft
Mimo, że skrytek będzie wiele, nie oznacza to że będą równie bezpieczne, jak w pierwszej części gry. Strażnicy będą sprawdzać kryjówki z większą werwą, nawet jeśli nie byliśmy w ich zasięgu wzroku w trakcie chowania się. Z drugiej strony wtapianie sie w tłum ma być bardziej naturalne I nie trzeba będzie szukać mnichów by zniknąć strażnikom z oczu. Kolejną nowością będzie możliwość większej interakcji z innymi osobami. Możemy na przykład kupować bronie, zbroje czy wynajmować ludzi by dla nas walczyli lub wypełniali zadania.

Ubisoft wziął sobie również do serca uwagi graczy odnośnie monotonnych zadań w pierwszej części gry. W Assassin’s Creed 2 przyjdzie nam wykonać ponad 16 typów zadań więc na nudę nie będzie można narzekać.

Assassin’s Creed 2 zostanie wydany 20 listopada na Playstation 3, Xboxa 360. PC otrzyma swoją wersje 26/02/2010. Żeby zobaczyć Ezio w akcji juz teraz polecam obejrzeć filmik z targów E3.