Icon7 Z300 test myszy dla graczy

Pierwsze, co rzuca się w oczy to agresywna, pomarańczowo-czarna kolorystyka myszy. Wrażenia dopełniają jej smukły kształt i ciekawa rolka. Skoro już przy scrollu jestem – choć jest on zupełnie gładki, wykonany jest jednak z materiału zapobiegającemu ślizganie. Bardzo miły to szczegół. Jedyne zastrzeżenie odnośnie wyglądu (czy może raczej budowy myszy) – mogłaby być trochę masywniejsza. Choć jest to bardziej kwestia gustu – mysz bardzo dobrze leży w dłoni; ja po prostu lubię mocno czuć mysz w dłoni. Na pewno spodoba się ona osobom, które lubią urządzenia mniejsze i lekkie.

Do urządzenia producent dorzucił krótką instrukcję obrazkową oraz płytę CD. Znajdziemy na niej instrukcje w wielu językach. I tu jest mały zgrzyt. W dobrze wykonanej, schludnie zorganizowanej, pełnej polskiej wersji w części dotyczącej specyfikacji pojawiają się słowa, które na pewno nie pochodzą z naszego języka. Szybko ustaliłem, że jest to włoski, jednak w ich specyfikacji nie znalazłem naszego ojczystego języka. Oczywiście jest to drobna wpadka, jednak wpływa to na ocenę całości. Drugą rzeczą na płycie jest oprogramowanie o intuicyjnym i miłym dla oka interfejsie, które umożliwia nam stworzenie różnych profili. Każdy z nich ma przypisane różne funkcje do wszystkich 5 przycisków oraz 2 ruchów rolki. Uważam to za bardzo pomysłowe i przydatne rozwiązanie.

Laptopy poleasingowe Kraków

Jeżeli chodzi o samo działanie, to Z300 chodzi bez zarzutów. Za pomocą umieszczonego po środku przycisku mamy możliwość zmiany rozdzielczości na: 800, 1200, 1600 i 2000, co czyni tę mysz idealną dla każdego użytkownika. Przeglądanie sieci czy po prostu praca na komputerze nie sprawiają żadnych problemów. To wszystko za sprawą perfekcyjnie umieszczonych po bokach przycisków „wstecz” i „w przód”, które są łatwo dostępne. Mysz jest przeznaczona dla graczy, dlatego przetestowałem ją na kilku grach FPS (Counter Strike: Source, Far Cry oraz Call of Duty 2) i w każdej z nich Z300 sprawowała się idealnie. Przyciski działają szybko, a wysokie rozdzielczości w połączeniu z bardzo dobrymi ślizgaczami (których drugi komplet dorzucono w pudełku) czynią tę mysz wymarzonym produktem dla graczy. Ten obraz trochę przyćmiewa to, że powierzchnia myszki jest dość śliska. Co prawda mnie ręka leżała pewnie, jednak przy dłuższych sesjach mysz może zacząć uciekać spod dłoni.

Kończąc, Icon7 Z300 może mieć drobne wady i pewnie nie spodoba się każdemu, jednak ja uważam tę mysz za bardzo udany produkt. Przy tak dobrej jakości wykonania i tak niskiej cenie (sugerowana rynkowa to 95 zł) próżno szukać dla niej godnego konkurenta na rynku. Z pewnością jest to świetna alternatywa cenowa dla produktów Razera, Steelseries czy Logitecha, dlatego wystawiam Z300 wysoką notę.

Ocena: 9/10

Plusy:
+ wygląd
+ wygoda
+ idealne urządzenie dla graczy
+ niska cena

Minusy:
– dla niektórych może być za drobna
– trochę śliska

Robert Smolka