Ramka Transcend PF730 – test

Nie będzie to test z cyklu: otwieram pudełko widzę ramkę itp. W kilku punktach postaram się wymienić zalety tego urządzenia oraz jego wady.

Zalety:

1)    Ramka ma bardzo ładną obudowę – czarną. Dzięki temu doskonale pasuje do mebli.

2)    Posiada możliwość regulacji natężenia kolorów – wbudowana opcja NaturaTone. Laptopy poleasingowe Kraków

3)    Podczas prezentacji zdjęć może być odtwarzana muzyka. Dzięki temu można w klimatycznej atmosferze obejrzeć fotografie.

4)    Pojemność 2 GB pozwala zapamiętać ogromną ilość zdjęć. Jeśli zabraknie nam miejsc lub po prostu nie chcemy, aby w ramce były nasze fotografie, to wtedy możemy podpiąć pamięć USB lub kartę SD, SDHC, MMC, MS. Urządzenie odczyta zdjęcia i wyświetli je. Komputery Warszawa

5)    Miło, że można wyświetlać kilka zdjęć na raz. Na dodatek można ustawić ,w jakiej konfiguracji mają się one wyświetlać. Oczywiście możemy zaprogramować ramkę, aby cały czas wyświetlała jedno zdjęcie.

6)    Zegarek i budzik. Jeśli nie chcemy wyświetlać zdjęć, to możemy ustawić ramkę tak, aby pokazywała aktualną godzinę. Prócz tego, została dodana funkcja budzenia. Wystarczy ustawić odpowiednio zegar, a ramka zacznie wysyłać sygnał dźwiękowy o odpowiedniej godzinie.

7)    Kalendarz. Przyznam szczerze, że nie potrzebuje go, gdyż zanim on sie załączy, to niestety trwa to sporo czasu. Niemniej, funkcja jest i dlatego warto ją tutaj odnotować.

8)    Wyświetlanie zdjęć w formacie 800 na 600. To bardzo dobra rozdzielczość, a na dodatek wyświetlacz jest bardzo dobrze pokazuje fotografie. Dzięki temu są one żywe i pełne energii.

9)    Pilocik, który umożliwia poruszanie się po menu ramki bez potrzeby wstawiania.

Wady:

1)    Ogromny zasilacz, który trzeba podłączyć do kontaktu. Wolałbym, aby ramka miała normalny przewód, a nie wielki zasilacz przypominający ten z NES’a. Postawienie ramki przy komodzie i podpięcie jej do kontaktu, który jest widoczny wygląda mało estetycznie.

2)    Pilocik – niby fajnie, że jest, ale szkoda, że działa jak chce. Raz łapie, co chcę zrobić, innym razem nie reaguje.

3)    Za mało pamięci wewnętrznej sprawia, że niektóre funkcje ramki pojawiają się ze znacznym opóźnieniem. Liczę, że kolejne wersje tego urządzenia zostaną poprawione.

9 do 3, czyli nie jest źle. Ramka działa dobrze, nie jest najdroższa – 327 zł i dobrze wygląda. Niektóre z jej wad można prosto wyeliminować i liczę, że producent to zrobi. Gdyby nie te trzy punkty produkt dostałby ocenę prawie najwyższą, a tak musi zadowoli się 8 oczkami.

Ocena: 8/10

Plusy:
+ Pamięć wewnętrzna 2 GB
+ Dużo dodatkowych funkcji
+ Wygląd

Minusy:
– Zasilacz
– Dziwne zachowanie pilota
– Opóźniona reakcja menu.

Dawid Nawrocki