Sound BlaserAXX SBX8 test głośników

Kupując laptopa, bardzo często, wraz z nim otrzymujemy głośniki o mocy 1W. Uzyskane z nich brzmienia oczywiście nie są najwyższej jakości, ale na początku przeciętnemu użytkownikowi starczają. Z czasem jednak taki ktoś powinien rozejrzeć się za Sound Blaser AXX SBX8.

Wspomniany zestaw, a dokładnie jedna kolumna to mały głośnik zasilany za pomocą USB. Chociaż na zdjęciu wygląda na duży, to jednak nie przewyższa wysokością normalnego pilota do telewizora, a jego rombowa sylwetka pozwala leżeć temu głośnikowi na półce, czy stoliku. Dzięki temu zajmuje jeszcze mniej miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zwiększania mocy dźwięku za pomocą panelu dotykowego, którego przyciski rozłożono w czterech rogach bryły, a na środku umieszczono regulator głośności. Dzięki temu intuicyjnie możemy wykonać tę czynność. Wrażenia estetycznie są bardzo pozytywne, gdyż widać, że do wykonania tego sprzętu użyto dobrej klasy plastiku, a kolumny dzięki odpowiednim szlifom prezentują się bardzo luksusowo. Co tym bardziej napawa dumą, gdyż obecnie jesteśmy zalewani przez chińską tandetę.

Laptopy poleasingowe Warszawa

Działanie Sound BlasterAxx SBX 8 oczywiście jest lepsze niż głośników, które znajdują się w normalnym laptopie. Dźwięk rozpływa się wokół najbliższego pomieszczenia wręcz idealnie. Jednakże przy podwyższeniu natężenia głośności na najwyższy poziom można zauważyć nieznaczne zakłócenia akustyczne w puszczanych utworach. Niestety, przy mocniejszych utworach membrana nie wytrzymuje i zaczyna lekko chrobotać. Zwłaszcza jest to odczuwalne przy kawałkach z dużym natężeniem bassów czy też utworach hip-hopowych. Z drugiej strony musimy zauważyć, że dźwięk jest przesyłany za pomocą kabla USB, a nie z samej karty. Tym samym te drobne przekłamania można wybaczyć.

Niebywałą zaletą tego urządzenia jest również program, który pozwala na dokładne wyregulować głośniki. Możemy tym samym zmniejszyć ilość bassów lub zmniejszyć ich natężenie. Oprogramowanie wychwytuje również słabszej jakości utwory i w momencie kiedy takowe zauważy, to nie pozwoli nam uzyskać maksymalnej głośności. Zawsze też możemy skorzystać z automatycznej regulacji, którą oddają w nasze dłonie wspomniane na początku klawisze dotykowe. Przykładowo SBX pozwala na automatyczne wzbogacanie dźwięku. Nie zabrakło również opcji redukcji zakłóceń, której celem jest uzyskanie jak najbardziej czystego dźwięku – Noice Reduction.

Komputery Warszawa

Na zakończenie warto jeszcze dodać, że głośniki mają wbudowany w sobie mikrofon. Dzięki temu można prowadzić rozmowy za pomocą Skype lub innego programu tego typu. Oczywiście jakość nie jest tak wysoka, jak w przypadku profesjonalnych headsetów, ale jest znacznie wyższa od tej oferowanej przez mikrofon montowany w laptopach. Warto jeszcze wspomnieć, że wypowiadane przez nas słowa są zbierane przez niego bardzo dobrze, nawet wtedy kiedy kolumna leży na drugim końcu biurka, a my siedzimy na wprost monitora. Dzięki temu można prowadzić bardzo swobodne rozmowy.

Sound BlasterAxx SBX 8 to sprzęt, który można nabyć za około 399 zł. Jeśli jednak często podróżujemy i jednocześnie chcemy cieszy się dźwiękiem najwyższej jakości to na pewno będzie to dobry nabytek. Jeśli zaś potrzebujemy czegoś do domu to na pewno powinniśmy zapoznać się z większymi kolumnami z tej kolekcji SBX 10 i SBX 20. SBX 8 to po prostu bardzo dobrej klasy sprzęt dla osób, które często zmieniają miejsce pobytu i takim osobom go rekomenduje.

Ocena: 8,4/10

Plusy:

+ Wykonanie

+ Wbudowany mikrofon

+ SBX i Noice Reduction

+ Panel dotykowy

+ Bardzo dobra jakośc dźwięku

Minusy:

– Czasem lekkie zakłócenia akustyczne

– Cena