Disney Sing It: Pop Hits – recenzja gry

W zestawie, oprócz samej gry, znajdują się dwa mikrofony oraz adapter, który pozwala na podłączenie mikrofonów przez port USB do naszej konsoli. Co ciekawe, mikrofony są identyczne jak te, które otrzymujemy w komplecie z grą „Singstar”. Jak się później okazało, sama gra również niewiele różni się od śpiewającej gwiazdy.

Dla osób, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z  żadnym ze „Singstarów” lub podobnym tytułem- tłumaczę, że jest to gra karaoke. Na czym polega karaoke? To chyba wie każdy. Na ekranie wyświetla nam się teledysk, muzyka oraz tekst piosenki, a gracz za pomocą mikrofonów musi wyśpiewać to, co widzi na ekranie. Znaczenie podczas śpiewania mają takie rzeczy jak: intonacja głosu czy rytmiczność. Oczywiście na niższym poziomie trudności śpiewać jest dość prosto. Na wyższym natomiast trzeba się trochę namęczyć, aby zdobyć wysoką ilość punktów.

Laptopy poleasingowe Warszawa

W Disney Sing It: Pop Hits do wyśpiewania jest 33 utworów– czyli dość sporo. Niestety żaden z nich nie jest po polsku. Utwory zawarte w grze to generalnie amerykańskie hity szesnastolatków, więc- jak się domyślacie- nie bawiłem się przy tej produkcji za dobrze, a to głównie ze względu na repertuar. Niemniej jednak osoby, które przepadają za Hannah Montana i Miley Cyrus powinny być ucieszone, bo to głównie ich utwory królują w  tej produkcji.

Oto pełna lista utworów, które znajdują się w grze:


Jonas Brothers:

„Hold On”
„SOS”
„When You Look Me In The Eyes”
„Love Bug”
„Burnin′ Up”

 

Demi Lovato:
„Get Back”
„La La Land”
„Don′t Forget”

Miley Cyrus:
„7 Things”
„Fly on the Wall”
„The Climb”
„Hoedown Throwdown”


Hannah Montana:

„Let′s Get Crazy”
„Let′s do this”


Vanessa Hudgens:
„Sneakernight”


Jesse McCartney:
„How do you sleep?”


Steve Rushton:
„Emergency”


HSM3:

„Scream”
„Right Here, Right Now”


Ismael:
„Dame De Besos”


Jacopo de Sarno:
„e′ Tardi”


Colbie Caillat:

„Realize”
„Bubbly”


Taylor Swift:

„I′m Only Me When I′m With You”
„Change”
„You Belong with me”


Duffy:

„Warwick Avenue”
„Mercy”

Coldplay: „Violet Hill”


Jem:
„It′s Amazing”


One Republic:
„Apologize”

Jak się pewnie domyślacie, „DSiPH” to gra dla dzieci. I wiecie co? Macie rację. Jest to tytuł przeznaczony dla młodszych graczy, którzy dobrze znają język angielski i lubią pop. Nie jest to tytuł, w który gra się, żeby coś odkryć lub zdobyć.  „Disney Sing It Pop Hits” z pewnością uruchomicie  na imprezie ze znajomymi. Śpiewać można samemu albo też w duecie. Jeśli macie cztery mikrofony również możecie zrobić z nich użytek. Jednak wydaje mi się, że zabawa we dwoje jest najprzyjemniejsza.

Czego brakuje mi najbardziej w tym tytule? Możliwości pobierania dodatkowej muzyki z Internetu. Jeśli repertuar, który jest zawarty na płycie komuś się nie spodoba, to nie ma on innego wyboru niż jego polubienie. Nie można dodawać również swojej własnej muzyki. Generalnie sieć PSN w „Disney Sing It Pop Hits”  nie jest w ogóle do wykorzystana- a szkoda.

 

Same mikrofony nie należą może do najlepszych na rynku, ale dobrze spełniają swoją rolę. Głos, który wydobywa się z głośników jest czysty, nie trzeszczy, charczy i nie sprzęga się. Gra się przyjemnie, kable są wystarczająco długie. Szkoda tylko, że w zestawie nie ma mikrofonów bezprzewodowych.

Podsumowania nadszedł czas. „Disney Sing It Pop Hits” niestety nie jest grą dla każdego. Brakuje możliwości dodawania własnej muzyki, pobierania dodatkowych utworów z Internetu i żeby tego było mało- żadna z piosenek zawartych w grze nie jest po polsku. Patrząc jednak z drugiej strony, jeśli wasze dziecko słucha popu, doskonale zna język angielski i lubi śpiewać, to myślę, że „Disney Sing It Pop Hits” pod choinką wprawi je naprawdę w bardzo dobry nastrój.

Ocena: 7/10

Plusy:
+ dobra na impreze

Minusy:
– brak wsparcia PSN
– brak możliwości pobierania muzyki z Internetu

Dawid Szyszko