Start The Party recenzja gry

Czym jest Start the Party? Zbiorem mini gierek przygotowanych z myślą o zabawie na imprezach. Pozycje dostępne są na płycie i  początkowo bardzo przypominają te, które poznaliśmy w momencie nabycia Eye Toy Play. Niemniej, przypisanie im kontrolera Move dodaje nieco złożoności, a zarazem świeżości.

Start The Party jest proste nie ma w tym produkcie żadnej fabuły tylko trzy tryby gry. Zabawa pojedyncza, grupowa i imprezowy mix. Tego na czym polega każdy z tych trybów chyba tłumaczyć nie muszę. Wszystkie te pozycje wykorzystują kamerę PS Eye oraz wspomnianego już Move. Widzimy siebie na ekranie a zamiast kontrolera konsola nakłada inny przedmiot – np.: pędzel.

laptopy poleasingowe Warszawa

Do dyspozycji mamy takie gry jak strzyżenie, przebijanie napompowanych ryb, podrzucanie piłki, niszczenie robotów, ratowanie ludzi z pożarów, przecinanie latających owoców oraz kilka innych tego typu zabaw. Każda z nich działa na podobnych zasadach. Mamy limit czasu oraz zadanie do wykonania. Im więcej czynności zdążymy wykonać przed końcem odliczania tym więcej punktów zdobywamy. Osoba,  która zdobędzie ich najwięcej otrzymuje dużą ilość gwiazdek, od których to zależy nasze miejsce na podium. Istnieje również tryb, w którym kradniemy zdobyte gwiazdy naszym przeciwnikom. Im większy wynik osiągniemy tym więcej ich przejmiemy. To miły dodatek, który różnicuje zabawę i zmusza nas do kombinowania.

komputery Warszawa

Gdy zdecydujemy się na zabawę grupową możemy bawić się maksymalnie w cztery osoby, a wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu jednego kontrolera – rozgrywka odbywa się na przemian. Każdy z zawodników musi zrobić sobie zdjęcie i nagrać jakieś hasło, które będzie uruchamiane przy zmianie zawodnika –  taki miły dodatek. Co ciekawe w trakcie gry możemy dokuczać naszym przeciwnikom dorysowując coś na ich zdjęciach lub nagrywając im swój podpis dźwiękowy. Na koniec rozgrywki zobaczymy podsumowanie punktów oraz podium.

Wszystkie sytuacje zaistniałe na ekranie komentuje Krzysztof Ibisz i powiem Wam, że wychodzi mu to naprawdę dobrze. Czasami hasła rzucane przez niego idealnie pasują do danej sytuacji co powoduje niekontrolowany wybuch śmiechu. Generalnie lokalizacja zrobiona jest profesjonalnie , więc  nie mam jej nic do zarzucenia.

Jak w tej pozycji spisuje się PlayStation Move? Doskonale, precyzja stoi na bardzo wysokim poziomie, nakładanie obiektów na kontroler działa perfekcyjne. Widać kilka uchybień w działaniu niektórych gier ale jest to wina niedopracowania samych produkcji, a nie urządzenia. Przykładowo podczas przebijania napompowanych rybek pozycja bardzo słabo wykrywa ruchy kontrolera przez co zdobycie dużej ilości punktów jest dość trudne.

Graficznie tytuł prezentuje się dobrze. Nie spodziewajcie się rewelacyjnych tekstur i doskonałych efektów. Start The Party to proste gry wypełnione mało złożonymi obiektami i kolorowymi, bajkowymi teksturami. Grafika w tej pozycji pełni rolę dodatku. Pozycja jest przyjemna w odbiorze i miła dla oka a w tym wypadku jest to najważniejsze.

To co jest największą wadą tej produkcji to nuda którą zaczyna się dosyć szybko odczuwać. Owszem te gierki są przyjemne, ale tylko przez jakąś godzinę, a potem ta cała radość znika bo pozycje ciągle się powtarzają. Dlatego jeśli bawicie się dużo ze znajomymi to Start The Party będzie dla Was dobrym wyborem, a jeśli chcecie grać sami to odradzam, gdyż ta pozycja bardzo szybko się nudzi. To co cieszy to cena. Start the Party można kupić już za 100zł, czyli połowę tego co kosztują inne produkcje.

Ocena: 8/10

Plusy:
+ wesoły klimat
+ ciekawe minigry
+ precyzja działania Move
+ niska cena

Minusy:
– szybko się nudzi zwłaszcza gdy gramy samemu

Dawid Szyszko