Witaj na forum poleasingowiec.pl

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intel Core i5-2500 + jaka karta graficzna do gier
Dorwałem niedawno całkiem za darmo w rozliczeniu płytę główną z procesorem Intel Core i5-2500. Bez "K". Zastanawiam się jaką w miarę tanią, może być używana, kupić do niego kartę graficzną by zestaw nadawał się do aktualnych gier. Zawsze byłem zwolennikiem GeForce ale nie upieram się. Co polecacie?

Chce zastąpić tym aktualny zestaw z Intel Core2 Duo E8400 + GeForce 9600GT.
Odpowiedz
A masz dodatkowe zasilanie czy nie? Jeśli tak to spektrum kart będzie znacznie większe. Podaj też może budżet, wtedy łatwiej będzie czegoś poszukać plus przyda się informacja do czego ona ma być? Gry? Grafika? Inne karty stosujemy do gier, a inne do grafiki.
Odpowiedz
GT730 to tania karta (nowa) do starszych produkcji wystaczy. Jeśli zaś coś do grafiki to z tanich można spojrzeć na Quadro 2000
Odpowiedz
No właśnie coś w ten deseń jak ta GT 730 by mnie interesowała. Cena bardzo atrakcyjna. Obecnie zasilacz z poprzedniej konfiguracji to 350W ale nie pamiętam teraz producenta. Na pewno nic dobrego i markowego. Zdaję sobie sprawę, że jest do wymiany. Jaki zatem zasilacz tani a dobry byłby do tego zestawu potrzebny z GT 730?
Odpowiedz
GT 730 nie potrzebuje lepszego zasilacza więc możesz kupić śmiało, a jak z czasem szukałbyś czegoś mocniejszego to gtx 1050 też na tym zasilaczu pójdzie nawet w wersji 4 gb ona chodzi nawet na zasialczu 325 Smile
Odpowiedz
Do aktualnych gier lepiej dołożyć i wziąć gtx 1050 jak poprzednik radzi.
Odpowiedz
Zdecydowanie gtx1050 naprawdę daje radę, a nie potrzebuje zasilania dodatkowego.
Odpowiedz
A czy przy tak nowej już karcie jak GTX1050 procesor i5-2500 nie będzie "wąskim gardłem"? To już trochę wiekowy model.
Odpowiedz
Kiedyś przesiądzie się na nowszy sprzęt, nowszego procka to grafe wykorzysta.

Szczególnie że procek zupełnie darmowy. A żadnego wąskiego gardła nie będzie,
nie raz i nie dwa miałem przyjemność wymieniać grafikę w sprzętach starszej generacji.
Gierki chulały lepiej, aż milo.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości